Shop Mobile More Submit  Join Login
Wandering Through the Forest by Ka-Thea Wandering Through the Forest by Ka-Thea

I started working on this picture in February 2015. It was taking me forever because I always worked on it for a few days, then forgot about it for a few weeks. ^^; I've never spent so many hours on one picture before but no matter what I did, it never looked finished. It's been sitting in my computer without any change for a few months and I know I just have to submit it at some point. I just have to reconcile with the fact that this is the best I can do right now.

The picture shows my character Kiret! He has his own story and universe - he doesn't have anything to do with my other characters and worlds. Kiret lives in a forest that has been cursed with endless night. People living there can see in the dark but Kiret's night vision is poor so he has to carry a torch whenever he leaves his house. Because of this, he gets bullied by some other boy, who’s afraid that he might set the forest on fire one day. But Kiret doesn’t have a choice – he can’t see anything otherwise.

You can read more about Kiret on his charahub page!

In case you want to see some wips: sta.sh/21u443kdvr0g

The blue thing on the left is a...... glowing plant. Such things grow in Kiret's forest.

Add a Comment:
 
:iconaya-lunar:
Aya-Lunar Featured By Owner Aug 31, 2016   Traditional Artist
Looks good, I love the use of ambient colors in this!
Reply
:iconka-thea:
Ka-Thea Featured By Owner Aug 31, 2016  Hobbyist
Thank you!
Reply
:iconaya-lunar:
Aya-Lunar Featured By Owner Sep 1, 2016   Traditional Artist
Welcome! :)
Reply
:iconkinixuki:
kinixuki Featured By Owner Aug 16, 2016  Student
Ty jsi to zveřejnila!!!! *rozhodí slavnostně všechno možné*
Jsem strašně nepřekvapená že he gets bullied. xD Máš s ním něco napsané? Chci si to přečíst *v* (nebo mi pošli něco jiného, chci si něco od tebe přečíst!!)
Reply
:iconka-thea:
Ka-Thea Featured By Owner Aug 16, 2016  Hobbyist
Nepřekvapená? XD Protože mně znáš? XD Ale né, šikanované postavy byly moje oblíbené téma v době, kdy jsem vymyslela Kala. Teď mi to už přijde jako klišé. Ona "šikana" v Kiretově případě asi není to nejlepší slovo. Jenom... když se náhodou potkaj, tak se s ním ten kluk hádá a zhasí mu pochodeň. A někdy ho při tom zmlátí. :> Kireta ale nebaví nechat se pořád mlátit a chce se mu pomstít. D:
Něco jsem o nich psala kdysi na tumblru. ka-thea.tumblr.com/tagged/kire… Ale nevím, jestli tam najdeš mnoho nového, poté, co jsem ti už řekla.

O tom, jak ho mlátí, nic napsaného nemám............ myslím. Kdysi jsem si takovou scénu hodně živě představovala, ale myslím, že jsem ji nenapsala.
O Kiretovi mám ale napsaných pár jiných super scén! (Ale mám o něm fakt málo scén... :( Většina z nich jsou super!) Později ti nějakou scénu pošlu, ale teď jsem moc unavená.
Chtěla bych ti dát něco přečíst!! ...... Ale nemůžu se rozhodnout co. xD
Jo btw... Proč mám v Kiretově složce soubor s názvem "zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz.docx", ve kterém nic není?????????????? Wtf??? 
???
???????
?????????????
Vypadá to, jako by mi na klávesnici stoupla kočka.


PS: Vtipná věc, co jsem našla při hledání scén s Kiretem v noutech:

Trying to learn about parasites is hard. I keep being distracted by having to imagine Tias with the disease or symptoms I am reading about.
Then I wake up and I am like "why did I start thinking about Tias again?". Then I read what I read last and I am like "shit".
Reply
:iconkinixuki:
kinixuki Featured By Owner Aug 18, 2016  Student
Já si představila zhruba něco podobného, ale pořád to je tak trochu šikana a mlácení někoho noc xD (jako já s Kwirim a Teekuem mam fakt co říkat hah) Pošli mi všechno!! Ušetříš se tak rozhodování a to se vyplatí!!! xD

Tvoje kočka si taky chce psát svoje (tvoje?) příběhy. A to učení se zní jako něco, co by se mi stalo. Víš jak blbě se mi učily práva, hlavně když přišlo na tresty??
Reply
:iconmiutari:
Miutari Featured By Owner Aug 16, 2016  Hobbyist General Artist
Tak to dokončení trvalo pěkně dlouho! :D Ale Kiret je hrozně zajímavá postava! :la:
Nicméně, barevné obrázky jsou super i přesto, že scaner žere barvy ;) :)
Reply
:iconka-thea:
Ka-Thea Featured By Owner Aug 16, 2016  Hobbyist
U tohohle obrázku zrovna nebyl scaner problém, ten jsem barvila v počítači. :-D Ten status se týkal toho předchozího obrázku.
Reply
:iconmiutari:
Miutari Featured By Owner Aug 20, 2016  Hobbyist General Artist
Aha..no, tak to jsem si nevšimla ani u toho druhého! :D :D
Reply
:iconeterzweizigen:
Eterzweizigen Featured By Owner Aug 16, 2016
Pani tak tohle je opravdu dobre o.o
Reply
:iconka-thea:
Ka-Thea Featured By Owner Aug 16, 2016  Hobbyist
Díky! O.O
Reply
:iconyonetee:
Yonetee Featured By Owner Aug 16, 2016  Student General Artist
Páni, tak dlouhá doba... Já nikdy nedokončila obrázky, na kterých jsem nepracovala třeba ani měsíc!
Ale je to super, vlastně jsem úplně zapomněla, že máš i tuhle postavu. Asi jsem kdysi viděla ten článek na tumblru, ty obrázky psotav tam jsou mi povědomé. Kiret se mi líbí, líbí se mi jeho hendicap. To je tak kjůt. <3
Je to strašně super! :D Páni, škoda, že nemáš čas víc kreslit a na takový obrázek vždycky čekáme strašně dlouho.
Má to dobrou atmosféru. Víc! Víc obrázků postav... aaaa...
Reply
:iconka-thea:
Ka-Thea Featured By Owner Aug 16, 2016  Hobbyist
Já jsem taky na dlouhý čas zapomněla, že mám i tuhle postavu, ale pak jsem našla sešit, kde jsem si zapsala pár scén z toho příběhu A STRAŠNĚ JSEM SE ZAMILOVALA DO KIRETA! V té době jsem nakreslila ten obrázek tužkou a pořád jsem myslela jenom na Kireta a přišel mi strašně skvělý. :D Ale pořád si myslím, že to je dobrá postava. Je strašně gray a já miluju gray postavy. (*Gray ve smyslu, že není black and white, tedy není ani hodný ani zlý, ale něco mezi tím.) Řekla bych, že Kiret je z mých postav asi nejvíc gray - tedy že je nejvíc přesně ve středu. Ostatní gray postavy se více přiklání k jednomu konci spektra (třeba Hagu taky považuju za gray postavu, ale on se hooooodně klaní spíš k tý špatný straně. xD) Gray postavy :heart:

Předvčerejšky jsem dostala nápad na hrozně super obrázek, který skvěle ilustruje vztah Hagy a jeho bratra ve Třetí knize. Ale zdráhám se do toho pustit, protože je to na mě hrozně těžké, musím tam kreslit nejen pokročilou anatomii, ale i interiér a dobře si rozvrhnout kompozici. Tak těžký obrázek jsem nikdy nekreslila. ^^; Ale chci nakreslit nějakou ilustraci svých postav, aby lidi lépe poznali mé postavy. Potřebuju, aby mě do toho někdo dokopal. :"D
Reply
:iconyonetee:
Yonetee Featured By Owner Aug 16, 2016  Student General Artist
Taky miluju šedé postavy. :) Jsou nejlepší! Moje postavy jsou taky všechny šedé. Protože to vlastně dává daleko víc smysl. I když mám i pár málo postav, které se hodně kloní k dobru nebo zlu. (Ale to jsou asi jenom dvě postavy... a ani ty nejsou černobílé)
Moje nejvíc šedá postava je Lars. On se původně hodně klonil ke špatný straně, ale postupem času se to změnilo. (Je něco mezi chaotic-good a chaotic-neutral).

Jéééé! to by bylo super! Nevěděla jsem, že Haga má bratra. :"D
To musíš nakreslit, aaaaa!
Reply
:iconka-thea:
Ka-Thea Featured By Owner Aug 16, 2016  Hobbyist
Mně přijde, že mám celkem dost hodných postav. A stoprocentně zlých postav mám dost málo, možná žádnou. Já se totiž nedokážu vžít do takového toho typického příběhového záporáka typu "jsem zlý, protože jsem záporák". :"D Ale ono je to hodně subjektivní, třeba by jsi nějakou z mých postav považovala za zlou, i když já bych ji tak neoznačila.

Počkat, cooooo? Tys nevěděla, že má Haga bratra? Psala jsem o něm na charahub... Myslela jsem, že to lidi zaregistrovali. Jáááj... Nedochází mi, jak málo lidé o mých příbězích ví. :'D
Reply
:iconyonetee:
Yonetee Featured By Owner Aug 18, 2016  Student General Artist
Já mám také víc těch, které považuji spíš za hodné, i když dělají i zlé činy.
Lars třeba udělá víc zlých činů, než dobrých... ale je neutrální, protože to fakt nemyslí zle. Ale dobře taky ne.
Záporáci, co jsou zlý proto, že jsou záporáci nejsou moc dobrý postavy obecně, o tom vůbec neumluvím. :D

Jooo, já si líp pamatuju věci, co mi někdo řekl, než co jsem četla. Takže jsem to možná četla a zapomněla. :"D
Reply
:iconkorhann:
Korhann Featured By Owner Aug 15, 2016  Student General Artist
even had take so long, the result is just astonishing
the almost only light source here, you worked well on it :)
so long darkness behind and forward as well
Reply
:iconka-thea:
Ka-Thea Featured By Owner Aug 16, 2016  Hobbyist
Thank you. :)
Reply
Add a Comment:
 
×

Details

Submitted on
August 15, 2016
Image Size
1.4 MB
Resolution
1996×1074
Link
Thumb

Stats

Views
82
Favourites
9 (who?)
Comments
18
Downloads
0
×